2012. október 28., vasárnap

Bitera !!! (Vagy Bifora???)

Bizony, Bitera, méghozzá milyen csodás darab!!! A napokban csíptem el a vaterán, szerencsére nagyon szép állapotban volt, így szinte semmit nem kellet vele csinálni, kapott egy kis pucerálást, plexit, új koronát, és már kész is... A számlap szerintem beszarás, kedvenc fazonom, ezzel a lazac színnel meg tényleg eszelős... Mint már többször írtam, ezt utánozza a Nomos, a Stowa Antea (na jó nekik volt már ilyen a 30-as években is...) stb...
Amúgy a Bitera nagyon ritka óra, szerintem rövid életű kis manufaktúráról van szó a 20- as, 30-as évekből. Most néztem a RANFT-ON, ott sincs egy se! Amúgy elképzelhető, hogy később Bifora néven működött tovább a cég, legalábbis találtam erre utaló jeleket a neten... A helyes kis bronz szerkezet is jelzett a számlap felőli oldalon, konkrétan egy B102 kaliberhez van szerencsénk... Érdemes megfigyelni a képeken, hogy B102 kétféle híd elrendezéssel is létezett... Egyébként, honnan tudom, hogy bitera? Tudom és kész :-) Amúgy nem eladó, ne is kérdezzetek ilyesmit... na jó egy arany iwc-re elcserélhethjük... :-)
Gyuri barátom természetesen most is kinyomozta a dolgot, köszönet érte, íme a nyomozás eredménye (mely persze engem is jól elbizonytalanított, így a címet is kiegészítettem):
"Kedves Gábor! Jó régen nem jelentkeztél izgalmas témával... Na ez most az. Szép is, jó is, kétségtelen... de miből is gondoljuk, hogy ez nem Bifora? Látom én a csatolt logót, de az akkor is csak a Bifora logója, mint az egykor legnagyobb német óragyár, amit 1900-ban alapítottak, tehát előbb, mint ahová korban elhelyezted a 'Bitera'-t. Így akár Bifora, Bimag, Bimetta, Binetta is lehetne és persze Bitera is... Amit találtam róla az a következő: a B102 szerkezetet Bifora szerkezetnek tulajdonítják, de nem saját werk, valószínű svájci beszállítói darab kb. 1915-30 között készültek ilyenek jellemzően. Egyes fórumokon lelkesen taglalják, hogy egy német werket látnak egyébként svájci órában. Hát nem német werk különben, de nem szóltam, örüljenek csak maguknak. A Bifora általában kiírta a nevét a számlapra, ez itt nincs, egyedi manufaktúrának ettől még nem tartom, de lehet az is. A kevés és persze egymásnak ellentmondó információból én ezt tartom reálisnak, ha elhiszed, én is hiszek neked, hogy ez itt Bitera. Találtam pár képet is, ide nem tudom betenni, elküldöm e-mailben. (betettem-g.)
Üdv, O.Gy."
Egyébként régen már volt egy órám ugyanilyen jelzéssel a számlapon, szerencsére megtalűltam a képét, föltettem azt is, beraktam legalulra.







4 megjegyzés:

  1. végre! vissza az eredeti témához! (ugye nem lesz több kommersz japán búvár?)

    VálaszTörlés
  2. Kedves Gábor! Jó régen nem jelentkeztél izgalmas témával... Na ez most az. Szép is, jó is, kétségtelen... de miből is gondoljuk, hogy ez nem Bifora? Látom én a csatolt logót, de az akkor is csak a Bifora logója, mint az egykor legnagyobb német óragyár, amit 1900-ban alapítottak, tehát előbb, mint ahová korban elhelyezted a 'Bitera'-t. Így akár Bifora, Bimag, Bimetta, Binetta is lehetne és persze Bitera is... Amit találtam róla az a következő: a B102 szerkezetet Bifora szerkezetnek tulajdonítják, de nem saját werk, valószínű svájci beszállítói darab kb. 1915-30 között készültek ilyenek jellemzően. Egyes fórumokon lelkesen taglalják, hogy egy német werket látnak egyébként svájci órában. Hát nem német werk különben, de nem szóltam, örüljenek csak maguknak. A Bifora általában kiírta a nevét a számlapra, ez itt nincs, egyedi manufaktúrának ettől még nem tartom, de lehet az is. A kevés és persze egymásnak ellentmondó információból én ezt tartom reálisnak, ha elhiszed, én is hiszek neked, hogy ez itt Bitera. Találtam pár képet is, ide nem tudom betenni, elküldöm e-mailben.
    Üdv, O.Gy.

    VálaszTörlés
  3. Tisztelettel kérdezem esetleg megválna a szépségtől?
    Üdv ,m.á.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Ahogy mondják: "Minden eladó, csak elég sokat kell érte kínálni"

      Törlés